Czyszczenie i Impregnacja Środkami Antyalergicznymi Kraków, Zabierzów


Roztocza kurzu domowego są wszędzie… w dywanach, zasłonach, ręcznikach, tapicerkach, pluszakach, pościeli, materacach. Na jednym łóżku może ich żyć nawet 2 miliony!!!


Te małe pajęczaki uwielbiają dużą wilgotność i temperaturę powyżej 25st Celsjusza. Za pomocą specjalnych szczypców przyczepiają się do włókna (np. dywanu czy tapicerki).

Odchody roztoczy są bardzo szkodliwe, ponieważ zawierają silnie alergizujące enzymy. Powodują one katar, zapalenie spojówek, wysypki skórne, bóle głowy, a nawet atopowe zapalenie skóry czy astmę oskrzelową.

W celu pozbycia się roztoczy należy:

1. prać pościel, koce, ręczniki raz w tygodniu w temperaturze 60st.C (w niższej temperaturze nie zabijemy roztoczy),
2. kołdry i poduszki prać co pół roku w temp. 60st.C,
3. często wietrzyć pomieszczenia, temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 21st.C, a wilgotność powinna utrzymywać się na poziomie ok. 50%,
4. raz w tygodniu wymieniać pościel i ręczniki,
5. materac, tapicerkę i dywany prać ekstrakcyjnie oraz impregnować minimum raz na pół roku.

Dla osób wrażliwych, cierpiących na astmę oraz z powodu alergii przygotowaliśmy specjalny Program Antyalergiczny.

Antyalergiczne czyszczenie dywanów, wykładzin, tapicerek, materacy polega przede wszystkim na usunięciu roztoczy z czyszczonej powierzchni. Roztocza są odporne na działanie zwykłych środków chemicznych. Dlatego podczas prania używamy specjalnych środków wyprodukowanych z ekstraktów nasion owoców i warzyw. Są one bezzapachowe, nie zawierają rozpuszczalników, pestycydów, substancji lotnych, bezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Niestety roztocza giną dopiero w temperaturze powyżej 60st .C, dlatego podczas zwykłego odkurzania nie pozbędziemy się tych uciążliwych pajęczaków.

Zadzwoń lub napisz – pomożemy Ci usunąć bakterie i roztocza z Twojego domu!!!

Czyszczenie antyalergiczne Kraków
Impregnacja tapicerki skórzanej Kraków
Jak wyczyścić tapicerkę skórzaną

Cennik

Minimalne zamówienie wynosi 100 zł, w przeciwnym wypadku doliczamy dojazd ok. 20 - 30zł.

Podane ceny mają charakter zmienny, ponieważ uzależnione są od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni. Klient zawsze zostaje poinformowany o ostatecznej cenie przed wykonaniem usługi.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen. Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Czyszczenie Środkami Antyalergicznymi
każda usługa droższa o 30 %
więcej inforamcji w zakładce cennik
  • Po co Prać Dywan ?

    Dywan działa jak filtr powietrza, który przyciąga kurz, piasek, pyłki, włoski, bakterie… Im dłuższe włosie w dywanie, tym więcej może być w nim bakterii, roztoczy i grzybów. W celu utrzymania czystego i higienicznego dywanu konieczne jest jego regularne pranie.

  • Jak często prać dywan?

    Absolutne minimum to pranie raz w roku, a prawda jest taka, że powinno się czyścić dywan średnio co trzy miesiące. Dzięki temu utrzymamy higieniczną czystość w gospodarstwie domowym. Regularne pranie wydłuża żywotność dywanu nawet o 30%.