Czyszczenie Tapicerki Meblowej Kraków


Nie musisz wyrzucać zabrudzonych mebli i kupować nowych. Pomożemy Ci wyczyścić i odświeżyć tapicerkę.


Specjalizujemy się w praniu wszelkich rodzajów tapicerek meblowych. Sofy, narożniki, pufy, krzesła, materace i wiele innych.


Stosujemy najlepszą metodę prania czyli ekstrakcja, żadne przecieranie mikrofibrą czy pranie na sucho. W pierwszej kolejności natryskuje się roztwór czyszczący na czyszczoną powierzchnię, następuję wtedy rozluźnienie podłoża. Następnie roztwór czyszczący wraz z zabrudzeniami zostaje odessany do odkurzacza. Jest to najbardziej skuteczny sposób ze względu na płukanie włókien.

Przed rozpoczęciem prania tapicerki nasi pracownicy przeprowadzają test na fragmencie materiału. Sprawdzają w ten sposób m.in. jaka jest wytrzymałość i odporność tapicerki na odbarwienia. Wówczas dobierają odpowiednie środki czyszczące. Podczas czyszczenia mebli podłoga jest odpowiednio zabezpieczona.

czyszczenie tapicerki meblowej składa się z kilku etapów:
1. rozpoznanie rodzaju włókna,
2. odkurzanie,
4. naniesienie odpowiedniego środka piorącego,
5. wcieranie środka,
6. czyszczenie właściwe (ekstrakcyjne),
7. odplamianie,
8. kontrola jakości – ewentualne poprawki, zaczesanie materiału.


Czas schnięcia tapicerki meblowej zależny jest od stopnia zabrudzenia oraz rodzaju czyszczonego materiału i wynosi od 8 do 24 godzin.

Jeżeli chcesz skutecznie wyczyścić swoje meble – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!!! Udzielamy zniżek dla stałych Klientów.

Cennik


Dojazd do Klienta GRATIS (usługa wykonywana u Klienta) przy minimalnym zamówieniu 100 zł, w przeciwnym razie doliczamy dojazd ok 20 - 30zł.

Podane ceny mają charakter zmienny, ponieważ uzależnione są od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni. Klient zawsze zostaje poinformowany o ostatecznej cenie przed wykonaniem usługi.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen. Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Pranie tapicerki meblowej Kraków
Pranie tapicerki

Pranie tapicerki materiałowej

krzesło (siedzisko plus oparcie) 30 zł / szt.
pufa 40 -50 zł / szt.
tapczan 110 zł / szt.
wersalka 130 zł / szt.
poduchy 15 zł / szt.
fotel 60 - 70 zł / szt.
sofa 2 - osobowa 150 zł - 170 zł / szt.
sofa 3 - osobowa 190 zł - 210 zł / szt.
narożnik 4 - osobowy 230 zł - 260 zł / szt
duży narożnik 5 - osobowy 270 zł - 300 zł / szt.


Najczęstcze pytania na temat prania tapicerki meblowej w Krakowie.


W jakiej cenie jest pranie tapicerki meblowej?


Koszt prania tapicerki meblowej uzależniony jest od rodzaju mebla oraz rodzaju tkaniny, z której jest zrobiony. Orientacyjny cennik prania tapicerki meblowej w Pralni Rafus znajduje się powyżej. W celu szczegółowej wyceny zachęcamy do przesłania do nas zdjęć mebla (tel. 886628628 lub email biuro@rafus.pl), na podstawie których przedstawimy dokładną wycenę. Konieczne jest poinformowanie nas o specyficznych plamach i zabrudzeniach.

Czy uda się usunąć wszystkie plamy?


Niestety nie. Wielokrotnie zapierana plama, używanie nieodpowiedniej chemii do prania, czy długa ekspozycja na słońce może utrwalić plamę na tapicerce. Posiadamy środki, które usuwają ciężkie zabrudzenia, gumy do żucia, plastelinę, plamy po winie, kawie, herbacie. Dlatego tak ważne jest, aby samemu nie próbować usunąć plamy, bo można zaszkodzić tapicerce.

Ile czasu schnie tapicerka meblowa po praniu?


Na schnięcie tapicerki meblowej wpływa kilka czynników: rodzaj tkaniny, wentylacja pomieszczenia oraz wilgotność i temperatura powietrza. Najczęściej po około 12 - 18 godzinach prany mebel jest gotowy do użytku. Czas wyschnięcia może się wydłużyć w przypadku bardzo brudnych lub grubych tkanin.

Jak długo trwa pranie tapicerki meblowej?


Czas wykonania usługi zależy od rodzaju mebla do prania, stopnia zabrudzenia oraz rodzaju tkaniny. Przykładowo pranie fotela zajmuje ok. 30-40 minut, sofy 3 – os. ok. 2 godz., a narożnika 4 - os. – 2,5 godz.

Czy pranie tapicerki meblowej wpływa na jej kolor?


Prawidłowo wykonane pranie tapicerki meblowej powinno skutecznie usunąć brud i bakterie, a jednocześnie być delikatne dla tkanin nie powodując niszczenia koloru. Używamy odpowiednich środków do prania, które mają za zadanie ożywić kolory, które przez brud wyglądają na zbyt ciemne lub wyblakłe.

Jakie są terminy na wykonanie usługi?


Dokładamy wszelkich starań, aby terminy na pranie tapicerki meblowej w naszej firmie były jak najkrótsze. Czas oczekiwania wynosi ok. tygodnia. Dłuższych terminów można spodziewać się w okresie przedświątecznym.

Czy muszę zabezpieczyć podłogę?


Nie. Zabezpieczamy podłogę wokół pranego mebla i na bieżąco przecieramy podłogę.