Impregnacja dywanów


Impregnacja zabezpieczenia nasze dywany i wykładziny przed szybkim, ponownym zabrudzeniem.

Nie zabezpieczy ona całkowicie impregnowanej powierzchni przed zabrudzeniami, jednak skutecznie utrudni osadzanie się kurzu i brudu na włóknie. Impregnacja ułatwi również codzienne czyszczenie dywanu i wykładziny.

Impregnować można każdy dywan, który narażony jest na zabrudzenia. Jednak przed impregnacją należy go profesjonalnie wyczyścić. Nasza pralnia oferuje impregnację jako dodatkową usługę przy praniu dywanu. Proponujemy systematycznie impregnowanie średnio co 6 miesięcy.

Pralnia Rafus stosuje fluorochemiczne impregnaty, które tworzą niewidoczną warstwę ochronną i zabezpieczającą czyszczoną powierzchnię przed trwałym zabrudzeniem. Jednocześnie impregnacja fluorochemiczna zabezpiecza dywany przed zaplamieniem, a także ułatwia codzienne czyszczenie takie jak odkurzanie, zmywanie i wywabianie plam na bieżąco. Stosując metodę fluorochemiczną nasi pracownicy nakładają na powierzchnię dywanu środek impregnujący, który zawiera w swoim składzie fluor. Dzięki niemu tworzy się specjalna warstwa ochronna, która otacza każde włókno.

Należy pamiętać, że impregnacja w dużym stopniu zabezpiecza dywan i zapobiega jego szybkiemu zabrudzeniu.